Features of people which fit me.


Odkąd zaczęły się wakacje, oprócz realizowania moich planów, zaczęłam wychodzić więcej ze znajomymi. Jak widzicie na snapchacie (na dole posta nazwa), każdy wieczór, niekiedy nawet do późna w nocy spędzam w towarzystwie różnych ludzi. Dobrałam sobie swoich ulubionych znajomych, z którymi czuję się dobrze i nie marnuję czasu na nudę, bo z nimi zawsze jest wesoło. I tak w sumie zaczęłam się zastanawiać, co ja w nich lubię? Jakie ich cechy przyciągają mnie do nich? 
OTWARTOŚĆ

Najbardziej irytuje mnie, kiedy próbuję z kimś rozmawiać, a on odpowiada paroma słowami, bo się wstydzi. Przecież nie gryzę. Przyciągają mnie do siebie ludzie otwarci i rozmowni, z którymi zawsze znajdzie się temat do przegadania, a gdy chwilę milczymy, to zaraz się śmiejemy i któreś z nas rozpocznie dalszą pogawędkę.

SZCZEROŚĆ

Chyba nikt z nas nie chciałby być okłamywany, dlatego szczerość cenię sobie bardzo. Właśnie dlatego, jeśli widzę, że ktoś ma przede mną sekret (no okej, może mieć), ale nie taki, który wpłynie na naszą relację. Teraz podam przykład: jesteś z chłopakiem/dziewczyną od dłuższego czasu, a on/ona za plecami spotyka się z innymi, mówiąc, TY JESTEŚ NAJWAŻNIEJSZY/A. Nie ma w tym ani szczerości, ani ...

SZACUNEK

Szacunek jest właśnie dokończeniem poprzedniej myśli. Jeśli ktoś mydli oczy będąc przyjacielem, a wśród innych znajomych się najzwyczajniej w świecie nabija, to brak szacunku. Lepiej zostawić taką osobę, niech sobie żyje w swoim wyidealizowanym, fałszywym świecie. 

Ważne jest też, żeby osoba, z którą się spotykamy miała szacunek do samej siebie. Nie znoszę ludzi, którzy wiecznie na wszystko narzekają i wszędzie szukają tylko problemów. Wiadomo, jeśli zdarza się to czasami, pomogę, ale co chwila.. Może to trochę samolubne podejście, ale staram się unikać ludzi, którzy będą psuli mój dzień swoim wiecznym smutkiem.

POŚWIĘCENIE

Każdy chce mieć osoby, którym na nim zależy. Nie piszę tu o tym, by ktoś wbiegł za nas pod pociąg, ale takim zwykłym poświęceniu, które ja widzę w ten sposób: Jeśli na kimś mi zależy, inwestuję w niego czas i układam sobie dzień, by dogodzić naszej dwójce, nie tylko sobie. Nie sądzicie, że taki mały gest jednak można uznać za lekkie poświęcenie? 

PASJA

Naprawdę kocham ludzi, którzy mają jakąś pasję i swoje cele, zwłaszcza wtedy, gdy potrafią mnie nimi zarazić. Od razu mamy więcej tematów do rozmowy i okazji do spędzania wolnego czasu np. My  z Vanesską kochamy rolki, więc wychodzimy na wspólne przejażdżki i przy okazji umawiamy się też na coś innego i po prostu dobrze jest nam w naszym towarzystwie, nawet sam na sam. Zresztą, ja jestem osobą, która woli spędzać czas w mniejszej grupie lub właśnie we dwójkę. Wtedy najlepiej poznaje się drugiego człowieka i widzi jego charakter - słabe i mocne strony.

UMIEJĘTNOŚĆ PRZEPROSIN I PRZYZNANIA SIĘ DO BŁĘDU

Błądzenie jest rzeczą ludzką, dlatego każdy z nas od czasu do czasu zrobi coś głupiego. Wybaczyć można wszystko, jeśli osoba przeprosi i się poprawi, jednakże nie zawsze łatwo jest być inicjatorem, który wyciągnie rękę na zgodę. Zazwyczaj czekamy wtedy z urażoną dumą, aż druga osoba się odezwie, ale.. To nie tak powinno być i to dlatego staram się analizować kryzysowe sytuacje i jeśli ja zawiniłam, potrafię wziąć za siebie odpowiedzialność.


A Wy? Na co zwracacie uwagę w innych ludziach? Jakie cechy charakteru Was przyciągają?

SUNGLASSES - KLIK
SHORTS - KLIK

Dorey ♥

23 comments:

 1. Mnie do innych przyciąga m.in. poczucie humoru. Piękne zdjęcia!

  MÓJ BLOG - KLIK!

  ReplyDelete
 2. Super stylizacja. Szorty bardzo mi się spodobały :)

  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 3. Mam podobne cechu które mnie przyciągają <3
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  ReplyDelete
 4. Dla mnie szczerość i szacunek jest najważniejsza, na tych dwóch cechach opieram dobór swoich przyjaciół jak i znajomych :) Pozdrawiam
  MÓJ BLOG

  ReplyDelete
 5. Mmie przyciąga przede wszytkim szczerość ;)
  BLOG-KLIK

  ReplyDelete
 6. Great post just as your all blog. I think that you are an awesome blogger, and I wish you luck in future! Kisses :* If you want, look my blog and follow me if you like it. <3
  CALLOFBEAUTY
  zrinka_skiljo

  ReplyDelete
 7. Świetna stylizacja i dobrze napisany post :)
  http://anothergirlinthesea.blogspot.com

  ReplyDelete
 8. Mam dokładnie tak samo jak Ty. Myślę, że to są takie podstawy które tworzą w człowieku wspaniałą osobę

  Uśmiech dla Ciebie i miłego dnia! :)
  Zapraszam do mnie

  ReplyDelete
 9. Tak, umiejętność przyznania się do błędu jest bardzo ważna.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  ReplyDelete
 10. Masz śliczne włosy :)
  Zapraszam do mnie, może wspólna obserwacja? :)

  veronicalucy.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Wypisałabym dokładnie te same cechy! Zawsze staram się być taka, jakimi ludźmi chciałabym się otaczać :)
  Co do zdjęć - są śliczne, ale moim zdaniem troszeczkę prześwietlone ;)

  ab-photographs.blogspot.com

  ReplyDelete
 12. Dla mnie taka najważniejsza cechą w osobach mi bliskich jest szczerość oraz otwartość :)

  Pozdrawiam cieplutko.
  xclaudia-wojcik.blogspot.com

  ReplyDelete
 13. Ja bardzo sobie cenie szczerość i szacunek :) Staram się być taka dla innych, jakby chciała żeby inni byli dla mnie :)
  http://grzesiakjuliaart.blogspot.com

  ReplyDelete
 14. Love your post dear ♥
  If you want check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle . Maybe we can follow each other and we can be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  ReplyDelete
 15. Ja również otaczam się ludźmi z pasją- są niesamowici i tak inspirujący :)
  Pozdrawiam :*
  Natforart klik

  ReplyDelete
 16. świetnie wyglądasz ;)
  pozdrawiam cieplutko xkroljulianx

  ReplyDelete
 17. Świetne zdjęcia. A do cech: zgadzam się :) i warto jest patrzeć na to, z kim spędzamy czas. Ludzie mogą nas wiele nauczyć lub wiele zepsuć :(
  Zapraszam do siebie :)
  https://coscudownego.blogspot.com/

  ReplyDelete
 18. Bardzo fajne fotografie, nie mniej jednak poruszasz w poście bardzo ważną kwestię, a mianowicie ludzkich cech. Mnie osobiście przyciągają - poza wymienionymi cechami wyżej - ludzie kreatywni, trochę szaleni, jednak otwarci, a nie zamykający się w sobie.

  ReplyDelete
 19. O jaka wesoła jesteś <3 <3
  Udanych wakacji :D

  rilseee.blogspot.com

  ReplyDelete
 20. Szczerość i szacunek to, to co najbardziej cenię u moich przyjaciół :)

  xxPozdrawiam,

  https://xpatrycja.blogspot.com/2017/06/nowosci-pielegnacyjne-neutrogena-evree.html

  ReplyDelete
 21. Bardzo ładnie wyglądasz, pomagam - 6,55$, 15,11$ :)

  Mogłabyś poklikać w linki TUTAJ ? Dzięki :*

  Przy okazji chciałabym zaprosić cię do grupy na FB : https://www.facebook.com/groups/124238751499996/ gdzie wspólnie wspieramy się w zbieraniu kliknięć :) Jeśli masz ochotę i czas- dołącz :)

  ReplyDelete

❀ Dziękuję za wszystkie komentarze. Każdy z nich jest dla mnie wielką motywacją.
❀ Weryfikacja obrazkowa wyłączona.
❀ W miarę możliwości staram się odwdzięczać za każdy pozostawiony przez Was komentarz.
❀ Jeśli zaobserwujesz, postaram się nie zawieść Twoich oczekiwań. :)